Η Μαρία Σάκκαρη εξασφάλισε αήττητη πρόκριση στο τουρνουά της Ρώμης

Η Μαρία Σάκκαρη κυριαρχεί στο τουρνουά της Ρώμης, προκρίνεται αήττητη στον τρίτο γύρο με αποφασιστική νίκη.

Η Μαρία Σάκκαρη εξασφάλισε αήττητη πρόκριση στο τουρνουά της Ρώμης>

Η Μαρία Σάκκαρη εξασφαλίζει αήττητη πρόκριση στον τρίτο γύρο του τουρνουά της Ρώμης, επικρατώντας της Barbora Strikova με τελικό break. Μια αξιοσημείωτη νίκη που την ωθεί προς τα εμπρός στη διοργάνωση.

Μαρία Σάκκαρη: Αήττητη πρόκριση στο τουρνουά της Ρώμης

Η Μαρία Σάκκαρη πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση, εξασφαλίζοντας αήττητη πρόκριση στον τρίτο γύρο του τουρνουά της Ρώμης.

Η Ελληνίδα τενίστρια επέδειξε κυριαρχία στον αγώνα της με την Barbora Strikova, δίνοντας τον τόνο για μια πολλά υποσχόμενη πορεία στο τουρνουά.

Σε μια αξιοσημείωτη επίδειξη ικανότητας και αποφασιστικότητας, η Σάκκαρη νίκησε γρήγορα την 37χρονη Τσέχα αντίπαλό της με τελικό σκορ 6-1, 6-3. Ολόκληρος ο αγώνας διήρκεσε 80 λεπτά, αναδεικνύοντας την επάρκεια της Σάκκαρη στο γήπεδο.

Ο θρίαμβος της Σάκκαρη της χάρισε μια θέση στον πολυαναμενόμενο τρίτο γύρο, όπου περιμένει να αντιμετωπίσει είτε την Καναδή Bianca Andreescu είτε την Τσέχα Marketa Vondrusova.

Καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, η Σάκκαρη έδειξε την ικανότητά της, αξιοποιώντας 6 από τα 10 μπρέικ πόιντ.

Ειδικότερα, κατά τη διάρκεια του δεύτερου σετ, αντιμετώπισε μια δύσκολη στιγμή, όταν η Strikova κράτησε επιτυχώς το σερβίς της για πρώτη φορά, φτάνοντας στο 0-40. Ωστόσο, η Σάκκαρη έδειξε την ανθεκτικότητά της, ανακάμπτοντας από το μειονέκτημα και κρατώντας τελικά το σερβίς της μετά από τρεις έντονες ισοπαλίες.

Στην επόμενη σειρά, η Σάκκαρη εξασφάλισε τέσσερα διαδοχικά γκέιμ, αυξάνοντας περαιτέρω το προβάδισμά της. Παρά το γεγονός ότι η αντίπαλός της μείωσε σε 5-3, η Σάκκαρη σφράγισε τον αγώνα με ένα ακόμη break, εδραιώνοντας τη νίκη της.

Πηγή: APE-MPA.