Δείτε την έντονη σύγκρουση μεταξύ του Τσιτσιπά και της μητέρας του κατά τη διάρκεια ενός αγώνα τένις. Μάθετε γιατί απαιτούσε να μιλάει ελληνικά και όχι ρωσικά.

Ο Τσιτσιπάς συγκρούεται με τη μητέρα του: Έντονη ανταλλαγή κατά τη διάρκεια αγώνα τένις>

Το ξέσπασμα του Τσιτσιπά στη μητέρα του κατά τη διάρκεια ενός αγώνα τένις τράβηξε την προσοχή. Μάθετε γιατί απαίτησε οργισμένος να μιλάει ελληνικά και όχι ρωσικά.

Τσιτσιπάς: Ο Στέφανος είναι έξαλλος με τη μητέρα του – Τα πολύ άσχημα λόγια που της είπε

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρέθηκε σε έντονο καβγά με τη μητέρα του κατά τη διάρκεια ενός κρίσιμου αγώνα, με αποτέλεσμα να χάσει και να ξεσπάσει θυμός. Ενώ λάμβανε οδηγίες στα ρωσικά, ο Τσιτσιπάς, Έλληνας τενίστας, απάντησε με πύρινα λόγια.

Σε μια καθοριστική στιγμή του πρώτου σετ, ο Τσιτσιπάς υπέστη break από τον Ρώσο αντίπαλό του, Μεντβέντεφ, ο οποίος απέκτησε προβάδισμα με 6-5.

Όπως αναφέρει το SPORT24, ο Τσιτσιπάς πλησίασε στον πάγκο του και έγινε έξαλλος με τη μητέρα του, η οποία του μιλούσε στα ρωσικά καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ο Τσιτσιπάς στράφηκε προς το μέρος της και εξέφρασε την απογοήτευσή του, λέγοντας: «Μην μιλάς στα ρωσικά. Μίλα στα ελληνικά. Μην μιλάς στα ρωσικά. Μάνα, εγώ σερβίρω και εσύ μιλάς στα ρωσικά. Καλύτερα να φύγεις από το γήπεδο, μην μιλάς ρωσικά.

Είσαι ηλίθιος; Δεν μπορώ να καταλάβω τι περνάει από το μυαλό σου. Μιλάει στη δική της γλώσσα. Αν έχεις τον τρόπο σου;».

Πριν ξεκινήσει το δεύτερο σετ, με τη μητέρα του να τον πλησιάζει για να του πει κάτι, ο Τσιτσιπάς στράφηκε προς τον διαιτητή και απαίτησε: «Πρέπει να φύγει από το γήπεδο. Εγώ δεν μπορώ. Αν συνεχίσω, πρέπει να γίνει με τον δικό μου τρόπο».